O nás

HISTORIE

• Společnost založená v roce 2005 jedním z předních světových pilotů RC vrtlníků Petrem Novotným a jeho společníkem Aleksandrem Rodičem. Helirecord patří k absolutní tuzemské i světové špičce pro pořizování letových záběru prostřednictvím helicamer. Petr Novotný a všichni členové týmu Helirecordu mají mnohaleté zkušenosti v oboru a dalo by se říci, že jsou průkopníky v leteckém natáčení v České republice. Pořizováním filmových záběrů a fotografií z ptačí perspektivy se začali věnovat mezi prvními v České republice. Za celou dobu své existence si Helirecord vydobyl pozici nejžádanějšího poskytovatele leteckých a natáčecích služeb na českém trhu, pomocí modelů rc vrtulníků,rc dronu s možností instalace různých typů helikamer. Za vše vděčíme, jak již bylo zmíněno celému týmu, ale neocenitelné jsou mnohaleté praktické zkušenosti z terénu Petra Novotného, jelikož právě on patří k deseti nejlepším světovým pilotům RC vrtulníků.

• Petr Novotný se leteckému bezpilotnímu létání věnuje již od dětství. Letecká kamera, fotoaparát, filmování a fotografování z vrtulníku ho naprosto fascinovaly. Teorii a praktické zkušenosti v oblasti letectví a filmové tvorby získal mnoha světovými závody a úspěchy na mistrovství světa (v roce 2002 - 5.místo, 2003 - 2.místo, 2004 - 5.místo, z těch posledních: 2009 - mistr Anglie v nočních letech). Co se filmařské tvorby týče podílel se na letových záběrech v hollywoodské tvorbě filmu Eragon.

Náročné spojení  kamery s rc modelem dronu a vrtulníku ho dokonce přimělo k tomu, že se věnuje i vývoji nových modelů RC vrtulníků a helikamer. Jde o to, bezchybně skloubit natáčení, focení a řízení vrtulníku,dronu. Snaží se, aby letové záběry - panoramatické fotky, letecké snímky (helifotografie), tak i klasický filmový materiál byly vždy v co nejvyšší kvalitě a filmová a fotografická technika zaznamenávání obrazu byla co nejmodernější.

• Mimo filmování a focení z vrtulníku a rc dronu se věnujeme i mapováním, panoramatickým fotografiím a videopanoramatům z modelu vrtulníku. Provozujeme také leteckou školu a kurzy létání s různými typy modelů vrtulníků. Jsme schopni sestavit všechny modely vrtulníků, které slouží pro bezpilotní létání.


SEZNAMTE SE S TÝMEM

Naše týmy jsou rozděleny do dvou skupin
- filmový
- tým pro pořizování leteckých fotografií


Filmový tým
Skládá se ze tří členů: pilota, kameramana a pozemního technika. Využívající speciálních technologií pomocí pohybu filmové kamery a dálkově řízeného RC vrtulníku o rozměrech: průměr rotoru 1798mm, délka 1700mm, výška 850mm; kamera: operační rádius: doleva-doprava 100°, vertikálně 50°, horizontálně +/- 25° a všechny osy jsou kontrolovány gyroskopy.
letové možnosti: dopředný let 90km/h, zpáteční let 60 km/h, boční let 45 km/h, letový čas 10 min, max.vzdálenost od pilota 200 m.

Pozemní vybavení
LCD monitor, video recordér 8 nebo mini DV,přijímač přenosu obrazu.

Tým pro pořizování leteckých fotografií
Skládá se ze dvou členů: pilota a fotografa; využívající speciálních technologií pohybu fotoaparátu pomocí dálkově řízeného RC vrtulníku nebo RC letadla s doletem až do výšky 500m.

ČLENOVÉ TÝMU

1. Petr Novotný - ředitel a zakladatel Helirecordu, pilot RC vrtulníků. Jeden z prvních průkopníků technologií, které umožňují natáčení s filmovými kamerami pomocí dálkově řízených vrtulníků. Tzv. helicamu pořizují letové záběry, vzniká filmový materiál a tzv. heli-fotografie.
2. Aleksandar Rodič - ředitel a zakladatel Helirecordu. Kameraman s více než 15ti letou zkušeností v oblasti dálkového leteckého fotografování. Jako spoluzakladatel společnosti Helirecord je jedním z nejrespektovanějších v jeho povolání a natáčení z modelu vrtulníku. Specialista na pořizování záběrů pomocí helicamu v extrémních podmínkách a terénu.
3. Stanislav Dvořák pozemní technik. On je základním členem posádky, který vše kontroluje a hlídá technický stav filmových dálkově ovládaných vrtulníků. Organizuje hladký průběh natáčení a focení z modelů vrtulníků. Má oko pro detail a hlídá, aby fotografie z ptačí perspektivy byly dokonalé. Naprosto nepostradatelný člen týmu pro letecké natáčení a snímkování z vrtulníku. Jeho silná stránka je organizování mapování z vrtulníku pro kartografické a geodetické účely. Má na starosti údržbu všech RC vrtulníků a helicamů.
4. Franta Novák Fotograf a video editor je zodpovědný za kvalitu všech leteckých záběrů z vrtulníku a natočeného filmového materiálu. Stará se rovněž o archivaci všech filmových snímků, heli fotografií a dokumentů celé společnosti. Je hlavní organizátor veškerého létání a natáčení se všemi modely vrtulníků.
5. Zdeněk Draždil Má na starosti reklamu společnosti Helirecord a údržbu webových stránek.